W Hali Parkowej Widzew lepszy od Legii

Ten wieczór na długo jeszcze zapamiętany zostanie przez kibiców Widzewa, którzy tłumnie zasiedli na trybunach Hali Parkowej. Futsaliści łódzkiego klubu pokonali, po niezwykle emocjonującym spotkaniu, Legię Warszawa 6:3 (3:2). Kolejne dwie bramki dopisał do swojego dorobku rekordzista Daniel Krawczyk.

W 3. minucie na prowadzenie wyszła Legia, po strzale Macieja Pikiewicza, ale później Widzew zadał trzy szybkie ciosy. Dwa z nich przypadły w udziale Danielowi Krawczykowi. Najpierw strzałem z ostrego kąta wyrównał na 1:1, a później z rzutu karnego dał Widzewowi prowadzenie. Po chwili było już 3:1, a piłkę do bramki skierował Willy May. Legia nie rezygnowała i po strzale Andre Luiza do przerwy było 3:2.

W drugiej połowie przewaga Widzewa nie podlegała dyskusji. Niesiony gorącym dopingiem łódzki zespół dołożył trzy gole, stracił tylko jednego i wygrał w efekcie 6:3. To pozwoliło przesunąć się na siódme miejsce w tabeli. 28 października (sobota) widzewiacy zmierzą się na wyjeździe w Gliwicach z Sośnicą. Mecz rozpocznie się o 17:00.

Widzew Łódź – Legia Warszawa 6:3 (3:2)
Bramki: Daniel Krawczyk 10, 11, Willy May 12, Miłosz Krzempek 24, Hugo Freitas 34, Michał Marciniak 35 – Maciej Pikiewicz 3, Andre Luiz 13, Davidson 37

Widzew: Słowiński – Ortiz, Krawczyk, Marciniak, Kucharski
Na zmiany weszli: Izbiański – Krzempek, May, Dregier, Medon, Portugal, Freitas

Źródło: Futsal Ekstraklasa, widzewtomy.net