Czwarte jesienne zwycięstwo Orkana

W rozegranym w środowe (25 października) popołudnie zaległym meczu 13. kolejki IV ligi Orkan Buczek prowadzony przez trenera Tomasza Fiszera pokonał na swoim boisku MKP-Borutę Zgierz 3:2 (3:2). Pierwotnie mecz miał się odbyć w minioną niedzielę, ale został odwołany z powodu grząskiego boisku po ciągłych opadach deszczu.

Środowe starcie rozstrzygnęło się w pierwszej połowie. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 7. minucie po golu Mateusza Kaflowskiego. Orkan nie zwalniał i Adrian Malicki podwyższył na 2:0. Kiedy wydawało się, że miejscowi pójdą za ciosem, goście doprowadzili do remisu strzelając dwa gole w dwie minuty. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy na 3:2 wyprowadził Orkana Krystian Stolarczyk wykorzystując rzut karny.

Po zmianie stron żadna z drużyn nie zdobyła już bramki, choć jedni i drudzy mieli dobre okazje. Orkan ma teraz na koncie 14 punktów i zajmuje 14 miejsce w tabeli. Boruta jest przedostatni z 6 punktami i wyprzedza jedynie Włókniarza Zelów.

Orkan Buczek – MKP-Boruta Zgierz 3:2 (3:2)
Bramki: Mateusz Kaflowski 7, Adrian Malicki 22, Krystian Stolarczyk 31-karny – Karol Chmielewski 27, Joachim Pabjańczyk 28

Orkan: Sienkiewicz – Matuszczyk, Zalepa, Kowalski, Orski (66′ Rozmarynowski) – Stolarczyk, Potakowski (60′ Rakowski), Malicki (77′ Dolot), Kaflowski (70′ Bocian) – Cukiernik, Lewandowski.

MKP-Boruta: Wężyk – Grabarczyk (46′ Kamiński), Figurski, Drogosz, Waszczyk (69′ Chystiakov) – Pabjańczyk, Chłądzyński (46′ Osiński), Pluta, Chmielewski – Misiak (63′ Szczepański), Sujecki.