Myśliwiec: Remis nagrodą za ciężką pracę

Widzew Łódź wywalczył bardzo cenny punkt remisując w Częstochowie z Rakowem w spotkaniu 13. kolejki PKO Ekstraklasy. Widzewiacy prowadzili 1:0, a bramkę, która dała remis mistrzowi Polski, stracili w 66. minucie. Po meczu Daniel Myśliwiec pogratulował swoim zawodnikom postawy. Poniżej jego wypowiedź z konferencji prasowej.

Po takim meczu nie jest łatwo o krótki komentarz. Było to ciekawe spotkanie pod kątem taktycznym, co nie było zaskakujące. Wiedzieliśmy, że Raków jest w dobrej formie, zresztą ostatnio w złej nie bywa, choć nie zawsze osiąga zakładane wyniki. Mnie najbardziej interesuje jednak własna drużyna i patrząc przez pryzmat trzech tygodni bez emocji ligowych jestem zadowolony z tego, jaką pracę wykonaliśmy. Pomimo, iż mecz nie układał się do końca tak, jak chcieliśmy. Liczyliśmy, że po szybkim otwarciu wyniku zaprezentujemy więcej odwagi. Niestety, przez szybkie straty piłki napędziliśmy rywala i mógł on częściej przebywać na naszej połowie. Zdecydowanie za często. W drugiej połowie zastanawiałem się, czy zadziałać od razu w sposób systemowy i uznałem, że najlepszym momentem na zmiany będzie 65. minuta, a w 66. straciliśmy bramkę. Stało się to po modelowym zagraniu Rakowa, na co nie przygotowałem drużyny. Byliśmy skupieni na blokowaniu dośrodkowań, czyli silnej broni Rakowa. Mecz był pełen trudnych momentów, dlatego cieszę się, z tego, jak drużyna do tego podeszła. Patrząc na ostatni okres, remis na boisku mistrza Polski jest odpowiednią nagrodą za pracę piłkarzy – powiedział Myśliwiec.

Źródło: widzewtomy.net