GKS Bełchatów nowym liderem III ligi

Szlagier jesieni w III lidze (grupa I) dla GKS Bełchatów. Zespół trenera Bogdana Jóźwiaka pokonał Lechię Tomaszów 2:0 (0:0) i tym samym został nowym liderem tabeli. Bramki dla Brunatnych strzelili Mateusz Szymorek i Hubert Karpiński. Lechia miała swoje szanse, ale bardzo dobrze spisywał się bramkarz GKS Leonid Otczenaszenko, który zachował czyste konto.

W pierwszej połowie obie drużyny miały po jednej dogodnej sytuacji bramkowej. Strzał głową Przemysława Zdybowicza odbił Mateusz Awdziewicz, a w sytuacji sam na sam z Bartoszem Snopczyńskim zwycięsko wyszedł Otczenaszenko. Początek drugiej części gry należał do Lechii, która częściej gościła pod bramką Brunatnych. Tomaszowianie popełnili jednak błąd. Wykorzystał go z zimną krwią Mateusz Szymorek, dla którego to czwarty gol w czwartym kolejnym, domowym spotkaniu. Lechia rzuciła się do odrabiania strat, ale w 82. minucie było po meczu. Pięknym uderzeniem z pierwszej piłki popisał się Hubert Karpiński i ustalił wynik szlagieru na 2:0 dla Brunatnych.

GKS Bełchatów – Lechia Tomaszów 2:0 (0:0)
Bramki: Mateusz Szymorek 65, Hubert Karpiński 82

GKS: Otczenaszenko – Jarosław Trzeboński ż, Holik, Sarnik, Grzelak ż – Szymorek, Napolov (90′ Mizera), Krasa, Skórecki (79′ Bociek), Golański ż (79′ Woźniakowski) – Zdybowicz ż (72′ Karpiński)

Lechia: Awdziewicz – Górka, Cyran, Skrzyniak, Mikołajczyk – Król ż (88′ Bogus), Kolasa ż, Kaproń, Szymczak, Lewiński (81′ Dunajski) – Snopczyński