Niedzielny podział punktów w Łowiczu

W meczu kończącym 15. kolejkę grupy pierwszej III ligi Pelikan Łowicz zremisował w niedzielę na swoim boisku z GKS Wikielec 1:1 (0:0). Był to trzeci w tym sezonie nierozstrzygnięty mecz o ligowe punkty podopiecznych trenera Pawła Jakóbiaka. Łowiczanie zajmują w tabeli szóste miejsce z 27 punktami na koncie. Liderujący od soboty GKS Bełchatów ma trzy punkty więcej.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła gola. O wiele ciekawiej było po przerwie. W 60. minucie kapitan GKS Mateusz Jajkowski pokonał bramkarza Pelikana, Mateusza Wlazłowskiego. Punkt miejscowym uratował natomiast Szymon Sołtysiński skutecznie egzekwując rzut karny. Remis, w opinii naocznych obserwatorów spotkania, jest wynikiem sprawiedliwym.

Pelikan Łowicz – GKS Wikielec 1:1 (0:0)
Bramki: Szymon Sołtysiński 79-karny – Mateusz Jajkowski 60

Pelikan: Wlazłowski – Borkała, Woliński, Winkler, Falkowski (58′ Garnysz) – Pawlicki (72′ Czeczko), Sójka (58′ Łojszczyk), Grądzki, Pomianowski – Sołtysiński, Dziemidowicz (58′ Woder).