ŁKS uratował remis w krytycznej sytuacji

W 38. minucie spotkania 15. kolejki PKO Ekstraklasy kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim imienia Władysława Króla zaczęli przeraźliwie gwizdać w stronę piłkarzy ŁKS. Zespół Piotra Stokowca przegrywał bowiem z Piastem Gliwice już 0:3 i nic nie wskazywało na to, że może powiększyć swój dorobek punktowy. Czasami jednak jedna sytuacja potrafi zmienić oblicze meczu.

I tak też było w Łodzi. W doliczonym czasie do pierwszej połowy lewy obrońca Piasta Alexandros Katranis obejrzał czerwoną kartkę za faul. Rzut karny zamienił na bramkę Dani Ramirez i do przerwy było 1:3. Trzy minuty po zmianie stron gospodarze przegrywali już tylko jedną bramką. Frantiska Placha pokonał bowiem wprowadzony w przerwie na plac gry Kay Tejan. ŁKS uwierzył w siebie i zaatakował grającego w osłabieniu Piasta. W 67. minucie do wyrównania doprowadził Piotr Janczukowicz. W końcówce nie brakowało sytuacji do strzelenia zwycięskiego gola, ale Plach nie dał się pokonać po raz czwarty. Wyrwany punkt Piastowi należy szanować i mieć nadzieję, że będzie początkiem tego, co zapowiada Piotr Stokowiec, a więc skutecznej walki o utrzymanie w PKO Ekstraklasie.

ŁKS Łódź – Piast Gliwice 3:3 (1:3)
Bramki: Dani Ramirez 45-karny, Kay Tejan 48, Piotr Janczukowicz 67 – Damian Kądzior 10, Ariel Mosór 20, Michael Ameyaw 38

ŁKS: Bobek – Dankowski ż (46′ Szeliga), Gulen (66′ Hoti), Marciniak, Tutyskinas ż – Ramirez, Mokrzycki ż (82′ Małachowski), Louveau, Głowacki (46′ Tejan ż) – Janczukowicz, Jurić