Zwycięstwo Widzewa w meczu przyjaźni

W zaległym spotkaniu z 12. kolejki PKO Ekstraklasy Widzew Łódź pokonał Ruch Chorzów 2:1 (0:1). Bramki dla drużyny Daniela Myśliwca strzelili: Fabio Nunes i Jordi Sanchez. Chorzowski zespół kończył mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Konrada Kasolika i Szymona Szymańskiego. Widzewiacy dzięki wygranej awansowali na dziewiąte miejsce.

Pierwotnie to spotkanie miało zostać rozegrane 22 października, ale odwołane zostało ze względu na zalaną płytę boiska. Oba kluby zgodziły się na termin reprezentacyjny co dla Widzewa oznaczało brak Henricha Ravasa (Słowacja) i Andrejsa Ciganiksa (Łotwa). Przedostatni w tabeli Ruch objął prowadzenie w 16. minucie, a Jana Krzywańskiego pokonał Mateusz Bartolewski. Wynik 1:0 dla gości utrzymał się do przerwy.

Dwie minuty po wznowieniu gry był remis. Ponad 17 tysięcy widzów ucieszył Fabio Nunes. Chwilę później Szymon Szymański ukarany został, za faul taktyczny, czerwoną kartką. W 65. minucie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy usunął z boiska Konrada Kasolika i widzewiacy od tego momentu grali z podwójną przewagą. Wykorzystali ją w 87. minucie. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Jordi Sanchez.

Widzew Łódź – Ruch Chorzów 2:1 (0:1)
Bramki: Fabio Nunes 47, Jordi Sanchez 87 – Mateusz Bartolewski 16

Widzew: Krzywański – Stępiński, Żyro, Luis Silva, Zieliński (72′ Rondić) – Kun (82′ Pawłowski), Hanousek, Alvarez (90′ Dawid) – Nunes (90′ Terpiłowski), Sanchez, Klimek (72′ Tkacz)