Szóste zwycięstwo Warty Sieradz

Udanie zakończyła ligowy rok 2023 trzecioligowa Warta Sieradz. W rozegranym w sobotę meczu 18. kolejki grupy I podopieczni trenera Krzysztofa Orzeszka pokonali na wyjeździe Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (1:0) i była to szósta, a trzecia z rzędu ligowa wygrana sieradzkiego zespołu, który ma na koncie 20 punktów. Dobry finisz pozwolił Warcie awansować nad strefę spadkową.

Warta objęła prowadzenie w 37. minucie po golu strzelonym głową przez Krystiana Adamiaka. Prowadzenie sieradzan było zasłużone, bo stworzyli sobie więcej dogodnych okazji bramkowych.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. To goście byli zespołem lepszym, co też w 56. minucie udokumentowali bramką zdobytą strzałem z bliska przez Piotra Mielczarka. Gospodarze nie potrafili do końca spotkania znaleźć recepty na sforsowanie dobrze spisującej się obrony sieradzan, na czele z Kamilem Miazkiem, który zachował czyste konto.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Warta Sieradz 0:2 (0:1)
Bramki: Krystian Adamiak 37, Piotr Mielczarek 56

Warta: Miazek – Adamiak, Koncewicz-Żyłka, Michalski, Lich (90+2′ Borcuch) – Mielczarek (82′ Czyżewski), Kraśniewski, Pietrzak, Maćczak (90+2′ Janiczek) – Piela (80′ Koreeda), Kręcichwost (90+2′ Kołosowski).