AKTUALNOŚCI
XXII Turniej imienia Zdzisława Bińka

To będzie już 22. Edycja tradycyjnego turnieju piłkarskiego, którego gospodarzem jest TS Szczerbiec Wolbórz. Ma on na celu upamiętnienie legendarnego działacza tego klubu Zdzisława Bińka. Rozegrany zostanie w sobotę (20 stycznia) w hali sportowej przy SP w Wolborzu. W zawodach udział weźmie osiem zespołów zaproszonych przez gospodarzy.

W tegorocznej edycji turnieju zagrają: UKS Concordia 1909 Piotrków, Pionier Baby, LKS Lubochnia, Omega Kleszczów, Włókniarz Moszczenica, Stal Niewiadów, IKS Inowłódz oraz gospodarz turnieju – Szczerbiec Wolbórz.

Patronat nad imprezą objęli: Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, Wiceprezes PZPN i Prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adam Kaźmierczak. Patronat honorowy nad turniejem objął zaś Poseł na Sejm RP Dariusz Klimczak.

Turniej rozpocznie się o 9:00, a jego zakończenie przewidziano około 13:30. Odbędze się on w formie dwuetapowej – najpierw faza grupowa, a później półfinały i mecze o poszczególne miejsca.

Uprzedzamy od razu pytania i wątpliwości – nie są to samozwańcze, jak było w poprzednich latach, mistrzostwa okręgu piotrkowskiego. Nazwa i formuła (wybiórczo zapraszane zespoły) budziła bowiem wiele kontrowersji i organizatorzy postanowili od niej odejść.

Patronat medialny, po raz pierwszy w historii turnieju, objął nad tymi zawodami Łódzki Futbol. Dziękujemy władzom Szczerbca Wolbórz za zaproszenie naszej redakcji.

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Eustachy
1 miesiąc temu

Coś czuję, że poziom będzie najwyższy w historii 🙂

Kibicow
1 miesiąc temu

Do kibic .. nie zawsze drużyna zaproszona może wziąć udział( inny sparing lub coś innego) i tak dobrze że jest ten turniej. Zawsze jakaś atrakcja pomiędzy rundami.

Kibic
1 miesiąc temu

ale poziom drużyn zaproszonych by wolborz wygrał 😛