ŁKS lepszy w sparingu od Chojniczanki

Ostatni w tabeli ekstraklasy ŁKS Łódź rozegrał w piątek pierwszy zimowy sparing. Podopieczni trenera Piotra Stokowca zmierzyli się z zajmującą piąte miejsce w tabeli II ligi Chojniczanką Chojnice i pokonali rywala 2:1 (0:1). Zwycięskiego gola strzelił tuż przed końcem spotkania Riza Durmisi. To Duńczyk, który przyszedł do ŁKS na początku stycznia.

Nieoczekiwanie prowadzenie, już w 3. minucie objęli goście. Wyrównał natomiast Jan Łabędzki, który wrócił do kadry pierwszej drużyny, bo ostatnio trenował z trzecim zespołem występującym w IV lidze. To pierwszy w 2024 roku gol ełkaesiaków. Zwycięstwo zapewnił natomiast gospodarzom niedawno pozyskany Duńczyk Riza Durmisi, który pokonał bramkarza gości tuż przed końcem meczu.

W sobotę (20 stycznia) ełkaesiacy wylatują na obóz do Side w Turcji. Będą tam przebywać do 3 lutego. Rozegrają także cztery sparingi, a pierwszy już w najbliższy wtorek (23 stycznia) z FK Atyrau z Kazachstanu.

ŁKS Łódź – Chojniczanka Chojnice 2:1 (0:1)
Bramki: Jan Łabędzki 69, Riza Durmisi 87  – Maciej Kozina 3

ŁKS. I połowa:

Arndt – Szeliga, Pawłowski, Flis, Głowacki – Mokrzycki, Hoti – Zając, Sławiński, Balić – Jurić. II połowa: Bobek – Bakowicz, Gulen, Koprowski, Durmisi – Rostami, Łabędzki,Ramirez – Młynarczyk, Śliwa – Tejan.