Widzew pewnie wygrał 70. Derby Łodzi

Po raz 70. rozegrano w niedzielę, na stadionie przy alei Unii 2, piłkarskie derby Łodzi. Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy ŁKS zmierzył się z Widzewem i po raz drugi w tym sezonie przegrał prestiżowy mecz. Spotkanie prowadzone przez naszego eksportowego arbitra Szymona Marciniaka  obserwował komplet ponad 15 tysięcy kibiców obu drużyn.

Widzewiacy rozpoczęli mecz z debiutującym w ich bramce Rafałem Gikiewiczem, który przyszedł do klubu z Piłsudskiego w miniony wtorek. Poprzednio grał w tureckim Ankaragucu. W pierwszej połowie nie miał jednak zbyt wiele pracy, bo gracze gospodarzy praktycznie nie zagrozili jego bramce. Widzewiacy także nie mieli okazji, mogących dać im gola. W bramce ŁKS wystąpił tym razem Aleksander Bobek, który po pierwszym meczu w Kielcach zastąpił Dawida Arndta.

W 50 minucie widzewiacy mogli wyjść na prowadzenie. Piłka po strzale Francisco Alvareza trafiła jednak w słupek bramki ŁKS. Cztery minuty później Jordi Sanchez wpakował jednak głową piłkę do bramki Aleksandra Bobka. Potem race odpalane przez kibiców obu drużyn sprawiły, że sędzia zmuszony był mecz przerwać, bo widoczność na boisku była znikoma. W 82 minucie groźnie strzelał Bartłomiej Pawłowski, ale bramkarz gospodarzy wybił piłkę na rzut rożny. Sędzia doliczył aż dziewięć minut, co wykorzystali widzewiacy. W zamieszaniu podbramkowym największym sprytem wykazał się Fabio Nunes i wpakował piłkę do siatki ŁKS. Po golu znowu była przerwa z powodu zadymienia. Sędzia ostatecznie mecz wznowił, ale wynik nie uległ już zmianie.

Widzew wygrał derby Łodzi po raz drugi w tym sezonie, bo jesienią pokonał ŁKS  1:0. Dzięki trzem punktom podopieczni trenera Daniela Myśliwca oddalili się od strefy spadkowej. Zespół prowadzony przez Piotra Stokowca jest natomiast coraz bliżej spadku do I ligi.

ŁKS Łódź – Widzew Łódź 0:2 (0:0)
Bramki: Jordi Sanchez 54, Fabio Nunes 90

ŁKS: Bobek – Szeliga, Mammadov, Flis, Durmisi – Pirulo (60′ Zając), Louveau ż (60′ Ceijas), Mokrzycki (76′ Hoti), Balić (88′ Dankowski) – Ramirez (76′ Jurić), Tejan.

Widzew: Gikiewicz – Zieliński, Żyro, Ibiza, Cigaņiks ż – Alvarez ż, Hanousek (39′ Kun), Pawłowski (90′ Diliberto) – Nunes (90′ Cybulski ż), Sanchez (86′ Rondić), Tkacz (86′ Klimek).