Legia II rozbiła Lechię i jest liderem

Od porażki rozpoczęli wiosenne zmagania o punkty trzecioligowcy z Lechii Tomaszów. Podopieczni trenera Mateusza Milczarka ulegli na wyjeździe drużynie rezerw ekstraklasowej Legii Warszawa 0:3. W zespole  gospodarzy wystąpili jednak piłkarze z kadry pierwszego zespołu, jak choćby bramkarz Kacper Tobiasz, Maciej Rosołek, czy też Jan Ziółkowski.

Gospodarze meczu, rozegranego w Ośrodku Treningowym Legii w Książenicach, wyszli na prowadzenie w 24. minucie, po golu Bastiao Dias Gila. Już kilka minut później warszawianie prowadzili 2:0, a tym razem do bramki gości piłkę skierował Cyprian Pchełka. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Mateusza Awdziewicza pokonał Zyba Qendrim.

W drugiej połowie pewni zwycięstwa rezerwiści z Legii spuścili nieco z tonu i mecz się wyrównał. Więcej goli już nie był0. Dzięki wygranej warszawianie mają teraz 41 punktów i są liderem tabeli grupy pierwszej III ligi. Lechiści z 31 punktami plasują się na pozycji szóstej.

Legia II Warszawa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (3:0)
Bramki: Bastiao Dias Gil 24, Cyprian Pchełka 39, Zyba Qendrim 45)

Lechia: Awdziewicz – Dunajski, Mikołajczyk, Skrzyniak (62′ Król), Lewiński (56′ Płatek) – Kaproń (48′ Pawlusiński), Ziarek, Kolasa, Szymczak – Pieńkowski, Snopczyński (56′ Amroziński).