I dla ŁKS też wreszcie zaświeciło słońce

Są pierwsze w tym roku punkty ŁKS Łódź w PKO Ekstraklasie. Drużyna Marcina Matysiaka odwróciła losy domowego spotkania z Puszczą Niepołomice wygrywając przed własną publicznością 3:2 (1:1). Goście objęli prowadzenie, ale łodzianie nie załamali się takim obrotem sprawy. Wyrównali jeszcze przed przerwą, a w drugiej połowie byli stroną dominującą.

W 29. minucie doświadczony napastnik Puszczy Kamil Zapolnik pokonał Aleksandra Bobka i goście objęli w ten sposób prowadzenie. ŁKS wyrównał w 38. minucie. Rzut karny na bramkę zamienił Dani Ramirez. Do przerwy mieliśmy więc remis 1:1.

Druga połowa należała do ŁKS, który wreszcie zagrał odważnie, wreszcie kreował podbramkowe sytuacje i wreszcie był skuteczny. Na listę strzelców w 58. i 76. minucie wpisał się Husein Balic. ŁKS do końca walczył o kolejne bramki, co mogło spodobać się publiczności. Ostatnie słowo należało jednak do gości, a konkretnie Zapolnika, który wykorzystał rzut karny i ustalił wynik na 3:2. 11 marca (poniedziałek) o 19:00 drużyna trenera Matysiaka zagra wyjazdowy pojedynek z Wartą Poznań.

ŁKS Łódź – Puszcza Niepołomice 3:2 (1:1)
Bramki: Dani Ramirez 38-karny, Husein Balić 58, 76 – Kamil Zapolnik 29, 90-karny

ŁKS: Bobek – Dankowski, Gulen ż, Mammedov, Durmisi – Balić (90′ Głowacki), Letniowski ż (59′ Louveau ż), Mokrzycki, Ramirez (75′ Hoti) Janczukowicz (75′ Młynarczyk) – Tejan ż