Marcin Matysiak: Jest punkt zaczepienia

Dla Marcina Matysiaka (na zdjęciu) wygrana z Puszczą Niepołomice była premierowym zwycięstwem w PKO Ekstraklasie. Jego zespół pokonał rywala 3:2 (1:1) w niedzielnym meczu 23. kolejki, a gra ŁKS miała prawo się podobać. Łodzianie grali ofensywnie, czego efektem są trzy strzelone bramki. Poniżej pomeczowa wypowiedź szkoleniowca.

Po meczu z Pogonią Szczecin mówiliśmy o momentach, w Mielcu o niezłej drugiej połowie, a dziś mogę powiedzieć o całych zawodach. Ostatnie dni nie były łatwe, ale wykonaliśmy tytaniczną pracę i dziś zbieramy tego owoce. Początek meczu nie był najlepszy w naszym wykonaniu, ale później z każdą minutą wyglądało to coraz lepiej. Dawaliśmy impuls z boiska, że chcemy wygrać. Druga połowa moim zdaniem koncertowa pod względem tego, jak reagowaliśmy na sytuacje boiskowe. Końcówka nerwowa, ale fajnie, że dowieźliśmy dobry wynik do ostatniego gwizdka. Ważne dla nas było to, żeby złapać jakiś punkt zaczepienia. Dziś w szatni po meczu pojawiło się wreszcie trochę radości, sportowego tlenu, które były nam bardzo potrzebne – powiedział Matysiak.