Zwycięski debiut Pawła Ślęzaka

W zaległym spotkaniu 17. kolejki rundy jesiennej IV ligi KS Kutno pokonał na swoim stadionie Wartę Działoszyn 2:1 (2:1). W roli trenera kutnowskiego zespołu debiutował doświadczony szkoleniowiec Paweł Ślęzak, który niedawno zastąpił Jana Ciosa. Na najbliższy weekend (16-17 marca) zaplanowano pierwszą kolejkę rundy wiosennej.

Gospodarze ruszyli na Wartę z niesamowitym wręcz animuszem i już po pięciu minutach meczu prowadzili 2:0, po golach Michał Gibulskiego i Marcina Kaceli. Wraz z upływem czasu przyjezdni zaczęli jednak grać coraz śmielej i w 41 minucie Paweł Drągowski zdobył kontaktową bramkę.

Po zamianie stron nie mający nic do stracenia działoszynianie mieli dwie znakomite okazje na doprowadzenie do remisu, ale Cezary Stefańczyk żadnej nie wykorzystał. Po w sumie niezłym, jak na inaugurację wiosny meczu, trzy cenne punkty pozostały w Kutnie.

KS Kutno – Warta Działoszyn 2:1 (2:1)
Bramki: Michał Gibulski 2, Marcin Kacela 5 – Paweł Drągowski 41

KS: Sokołowicz – Florczak, Głowiński (72′ Felczak), Dąbrowski, Nikołaj – Kacela, Bujalski, Ramel (76′ Wiśniewski), Frątczak – Gibulski (82′ Kułakowski), Kasperkiewicz.

Warta: Kamiński – Drozdek (90+3′ Więcławik), Lisowski, Adamczyk, Nagieł (35′ Wilkoszewski) – Boras (46′ Krawczyk), Sobera (46′ Stefańczyk), Madej, Drągowski (90′ Wenus) – Kukulski (70′ Piróg), Graliński.