Pierwsze zwycięstwo Brunatnych

Odetchnęli sympatycy GKS Bełchatów. Ich ulubieńcy wygrali pierwszy mecz o punkty w 2024 roku. Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka podnieśli się po sensacyjnej porażce na własnym boisku w poprzedniej kolejce z Mławianką Mława 0:2 i pokonali w Nowym Dworze Mazowieckim tamtejszy Świt 2:0. Mają teraz na koncie 41 punktów, a liderująca Pogoń Grodzisk Mazowiecki 47.

Mecz rozstrzygnął się już na samym początku, bo w 7. minucie goście wyszli na prowadzenie po golu Patryka Skóreckiego. W 22 minucie na 2:0 podwyższył Hubert Karpiński. Więcej goli w tym meczu już kibice nie oglądali, choć okazje bramkowe miały obie ekipy. W najbliższą sobotę (30 marca) bełchatowianie goszczą na swoim boisku Pilicę Białobrzegi. Mecz na GIEKSA Arenie rozpocznie się o 15:00.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – GKS Bełchatów 0:2 (0:2)
Bramki: Patryk Skórecki 7, Hubert Karpiński 22

GKS Bełchatów: Otczenaszenko – Szymorek, Trzeboński, Wójcik, Grzelak – Bartosiak (85′ Napołow), Golański (90′ Nowak), Krasa, Skórecki (64′ Sarnik), Wroński – Karpiński (90′ Malec).