Lechia wyszarpała remis w Radomiu

W drugim piątkowym meczu 23.kolejki grupy pierwszej III ligi Lechia Tomaszów Mazowiecki zmierzyła się w późny piątkowy wieczór na wyjeździe z Bronią Radom. Podopieczni trenera Mateusza Milczarka, mimo że przegrywali już 0:2, ostatecznie wywalczyli jeden punkt, bowiem mecz zakończył się remisem 2:2. Tomaszowianie mają teraz na koncie 37 punktów.

Już w 12 minucie Dorian Buczek wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Lechii i dał prowadzenie Broni. Kilka minut później miejscowi po raz drugi cieszyli z gola, tym razem po celnym strzale Piotra Owczarka, który wykazał najwięcej sprytu w zamieszaniu podbramkowym. Lechiści otrząsnęli się jednak, przejęli inicjatywę i w 38 minucie Kamil Szymczak zdobył kontaktową bramkę,

Tuż po przerwie Piotr Owczarek znowu pokonał bramkarza gości, ale sędzia nie wskazał na środek boiska, bo gracz Broni był na spalonym. W 85. minucie jeden z piłkarzy miejscowych zagrał ręką we własnym polu karnym i sędzia podyktował rzut karny dla Lechii, który pewnie wykorzystał Kamil Szymczak. Wynik meczu już się nie zmienił i był to siódmy w tym sezonie ligowy remis Lechii.

Broń Radom – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:2 (0:0)
Bramki: Dorian Buczek 12, Piotr Owczarek 18 – Kamil Szymczak 38, 85 – karny

Lechia: Grejber – Skrzyniak, Szymczak, Snopczyński (69′ Kaproń), Król – Pieńkowski, Ziarek (69′ Gambka), Kolasa (90′ Lewiński), Dunajski – Górka (56′ Płatek), Mikołajczyk.