Omega po raz drugi lepsza od Szczerbca

Drugi wiosenny komplet punktów na koncie Omegi Kleszczów. W spotkaniu 20. kolejki Betcris IV ligi łódzkiej drużyna trenera Jacka Berensztajna pokonała, po raz drugi w tym sezonie, Szczerbca Wolbórz 2:0 (1:0). Bramki dla kleszczowskiego zespołu strzelili Bartłomiej Trzeboński i Mateusz Miarka. To dziewiąta wygrana Omegi w bieżących rozgrywkach.

Wynik spotkania otworzył Bartłomiej Trzeboński, który pokonał w 12. minucie Kamila Bruchajzera. Wychowanek GKS Bełchatów wykorzystał bardzo dobre podanie Adriana Ociepy. Gospodarze nie poszli za ciosem. Wręcz przeciwnie – oddali inicjatywę Szczerbcowi, który stworzył kilka groźnych sytuacji. Najlepszej z nich, na początku drugiej połowy nie wykorzystał Wiktor Dunajski. Strzał głową z kilku metrów w bardzo dobrym stylu obronił Paweł Wiśniewski. Z upływem minut gościom zaczęło brakować sił, a do głosu znów doszła Omega. Mateusz Roczek pomylił się o kilka centymetrów, uderzył z dystansu w poprzeczkę, a strzał Przemysława Szewczyka obronił Bruchajzer. Mecz rozstrzygnęła dwójkowa akcja Trzebońskiego i Mateusza Miarki.

Omega Kleszczów – Szczerbiec Wolbórz 2:0 (1:0)
Bramki: Bartłomiej Trzeboński 12, Mateusz Miarka 87

Omega: Wiśniewski – Ochocki, Hrynkiv ż, Niedbała, Mateusz Roczek – Szewczyk ż (90′ Polujanski), Pieniążek (90′ Węglewski), Paweł Kowalski (76′ Wiewiórowski), Miarka (90′ Smolarek) – Trzeboński (90′ Nowak), Ociepa ż (76′ Załęski)

Szczerbiec: Bruchajzer – Bańczyk (74′ Żak), Dunajski ż, Patryk Sidwa, Grzejdziak ż (83′ Maciejek) – Cieślik ż, Szulc, Matysiak, Jakub Sidwa (65′ Szymczak) – Ciołkowski (79′ Stanios), Bartłomiej Gambka (65′ Gaugier)