Udany Lany Poniedziałek Widzewa

Widzew Łódź znakomicie zakończył świąteczny weekend wygrywając spotkanie 26. kolejki PKO Ekstraklasy z Koroną Kielce 3:1 (1:0). Tym samym drużyna Daniela Myśliwca jeszcze bardziej odskoczyła od strefy spadkowej, a triumf nad Koroną to dziesiąty komplet punktów w obecnym sezonie. Widzewiacy awansowali na dziewiątą pozycję w tabeli.

Ponad 17 tysięcy kibiców obejrzało bardzo dobry mecz widzewiaków, którzy na prowadzenie wyszli tuż przed przerwą. Xaviera Dziekońskiego pokonał Imad Rondić i ten gol rozdzielił obie drużyny po pierwszej połowie. Już jedenaście minut po wznowieniu gry było 2:0. Kibiców Widzewa ucieszył Fran Alvarez. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry goście strzelili kontaktowego gola, a na listę strzelców wpisał się Jewgienij Szykawka. Widzewiacy odpowiedzieli najlepiej jak mogli. Antoni Klimek odzyskał przepięknym strzałem dwubramkowe prowadzenie, a jego bramka ustaliła wynik pojedynku na 3:1.

Widzew Łódź – Korona Kielce 3:1 (1:0)
Bramki: Imad Rondić 45, Fran Alvarez 56, Antoni Klimek 86 – Jewgienij Szykawka 75

Widzew: Gikiewicz – Kastrati (82′ Luis Silva), Żyro, Szota, Ciganiks – Nunes (90′ Terpiłowski), Fran Alvarez (82′ Kun), Hanousek, Klimek – Rondić (72′ Jordi Sanchez), Pawłowski (82′ Kerk)

Kolejne spotkanie widzewiacy rozegrają znów na własnym stadionie. 7 kwietnia (niedziela) o 12:30 zmierzą się z Piastem Gliwice.