Podział punktów Lechii w Elblągu

Trzecioligowa Lechia Tomaszów Mazowiecki zremisowała w sobotę wyjazdowy mecz 25. kolejki grupy pierwszej w Elblągu z tamtejszą Concordią 1:1 (1:1) i ma na koncie 38 punktów. Było to jednocześnie ósme w tym sezonie ligowe starcie podopiecznych trenera Mateusza Milczarka zakończone podziałem punktów i zarazem szóste na boisku rywala.

Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Goście wyszli na prowadzenie w 35. minucie po golu strzelonym przez Marcina Pieńkowskiego. Dwie minuty później gospodarze mieli rzut karny, ale strzał oraz dobitkę Augusto obronił Mateusz Awdziewicz. Tuż przed końcem pierwszej połowy Mikołaj Staniak zmusił jednak bramkarza gości do kapitulacji.

Po zmianie stron, mimo że oba zespoły miały okazje bramkowe, wynik już się nie zmienił. W opinii obserwatorów spotkania remis jest sprawiedliwy.

Concordia Elbląg – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1 (1:1)
Bramki: Mikołaj Staniak 44 – Marcin Pieńkowski 35

Lechia: Awdziewicz – Skrzyniak, Kaproń, Snopczyński (88′ Bogusz), Piątek – Pieńkowski (62′ Amroziński), Ziarek, Kolasa, Pawlusiński – Mikołajczyk, Dunajski.