Sokół Aleksandrów znów odwrócił mecz

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą piłkarze Sokoła Aleksandrów w IV lidze łódzkiej. W rundzie rewanżowej podopieczni Radosława Koźlika nie stracili nawet punktu. W świąteczną środę pokonali na własnym stadionie Ceramikę Opoczno 2:1 (0:1) i to ich siódme zwycięstwo po zimowej przerwie. Tym samym aleksandrowianie są o krok bliżej od powrotu do III ligi.

Sokół do przerwy przegrywał 0:1, a indywidualną akcję Ceramiki wykończył Paweł Kowalczyk. Aleksandrowianie po przerwie rzucili się do odrabiania strat. W 63. minucie do wyrównania doprowadził Oleksii Naidyshak, a jedenaście minut później rzut karny za faul na Dariuszu Gmosińskim wykorzystał Jardel Muniz Cruz. Przy jedenastce nie zrobił nabiegu, a pomimo to pokonał Filipa Błażejewskiego. Efektowny gol, ale czy to dobra decyzja na eksperymenty przy stanie 1:1?

Sokół Aleksandrów – Ceramika Opoczno 2:1 (0:1)
Bramki: Oleksii Naidyshak 63, Jardel Muniz Cruz 74-karny – Paweł Kowalczyk 18

Sokół: Rogalewicz – Dziuba, Bierżyński, Woźniczak, Kania (10′ Filipiak) – Trenkner (64′ Wieczorek), Chojecki, Wolinowski, Naidyshak, Gmosiński – Jardel (80′ Soucek)

Ceramika: Błażejewski – Łukasik, Telus, Krajewski – Brzykcy (68′ Zieliński), Kostopoulos (87′ Jaworski), Banasiak (79′ Wiktorowicz), Dąbrowski – Kowalczyk (74′ Warczyk), Dominiak, Pecyna