Skuteczna Lechia pokonała Legionovię

Lechia Tomaszów pokonała Legionovię Legionowo 3:1 (2:1) w spotkaniu 28. kolejki III ligi (grupa I). Tomaszowianie odnieśli w ten sposób dwunaste zwycięstwo w sezonie i ósme, domowe. Wygraną uszczęśliwili nie tylko swoich, ale również kibiców Warty Sieradz, która walczy o utrzymanie w lidze. Bramki dla Lechii zdobyli: Bartosz Snopczyński, Kamil Szymczak i Adrian Ziarek.

Tomaszowianie jeszcze nigdy nie wygrali domowego spotkania z Legionovią. Bardzo chcieli zmienić niekorzystne statystyki i to im się udało. W 12. minucie prowadzenie dał im Bartosz Snopczyński. Chwilę później było jednak 1:1, a Mateusza Awdziewicza pokonał jego imiennik Mateusz Szwed. Lechia przejęła inicjatywę i jeszcze przed przerwą odzyskała prowadzenie. W doliczonym do pierwszej połowie czasie gola na 2:1 strzelił Kamil Szymczak.

W drugiej połowie obie drużyny miały swoje sytuacje. Legionovia bardzo chciała wywieźć z Tomaszowa przynajmniej jeden punkt. Atakowała, ale decydujący cios zadała Lechia. Uczynił to w doliczonym czasie gry Adrian Ziarek.

Lechia Tomaszów – Legionovia Legionowo 3:1 (2:1)
Bramki: Bartosz Snopczyński 12, Kamil Szymczak 45-karny, Adrian Ziarek 90 – Mateusz Szwed 15

Lechia: Awdziewicz – Płatek, Pawlusiński, Bogus, Skrzyniak (66′ Mikołajczyk) – Król, Kolasa, Dunajski, Ziarek, Szymczak – Snopczyński (79′ Amroziński)