Trzecia z rzędu porażka Widzewa

Kryzys Widzewa Łódź w PKO Ekstraklasie. W niedzielne popołudnie podopieczni trenera Daniela Myśliwca przegrali na swoim boisku z Zagłębiem Lubin 1:3 (1:2) i była to trzecia z rzędu ligowa przegrana łodzian, którzy mają teraz na koncie 42 punkty i plasują się na 10 miejscu w ligowej tabeli. Zagłębie z 44 punktami jest ósme.

Widzewiacy zagrali bez kontuzjowanego kapitana Bartłomieja Pawłowskiego. Jego brak, jak się potem okazało, był aż nadto widoczny. W 27. minucie goście skontrowali i Mateusz Wdowiak umieścił piłkę w siatce bramki Rafała Gikiewicza. Chwilę później łodzianie przegrywali już 0:2. Tym razem do siatki trafił Kacper Chodyna.

Kiedy w 49. minucie rezerwowy Andrejs Ciganiks strzelił gola nadzieje fanów Widzewa na korzystny wynik odżyły. Piłka rzeczywiście wylądowała w siatce, ale widzewskiej bramki po strzale Marko Poletanovića, tuż przed końcem spotkania.

W przyszłą niedzielę (19 maja) o 17:30 widzewiacy podejmą Lecha Poznań. To mecz przedostatniej kolejki sezonu.

Widzew Łódź – Zagłębie Lubin 1:3 (1:2)
Bramki: Andrejs Cigaņiks 49 – Mateusz Wdowiak 27, Kacper Chodyna 29, Marko Poletanović 90

Widzew: Gikiewicz – Miloś, Żyro, Ibiza (46′ Ciganiks), Silva – Cybulski, Kun, Alvarez, Diliberto (84′ Tkacz), Klimek (62′ Nunes) – Sanchez (46′ Rondić).