W Sieradzu coraz bliżej utrzymania

Wielki mecz Warty Sieradz. Podopieczni trenera Krzysztofa Orzeszka pokonali w środowe popołudnie na stadionie MOSiR rezerwy ekstraklasowej Legii Warszawa 1:0 (1:0) i są bardzo blisko utrzymania w grupie pierwszej III ligi. Był to trzeci z rzędu wygrany mecz ligowy sieradzan. Dzięki zwycięstwu Warta zajmuje w tabeli dziesiąte miejsce z 38 punktami na koncie.

Jedynego gola licznie przybyli na mecz kibice oglądali w 12. minucie, a strzelił go Jakub Piela. To druga z rzędu bramka tego zawodnika w meczu ligowym. W pierwszej połowie obie drużyny miały jeszcze bramkowe okazje, ale ich nie wykorzystały.

Na początku drugiej połowy sieradzanie mogli prowadzić 2:0, ale Michał Iwankiewicz trafił w spojenie słupka i poprzeczki. Potem do głosu doszli goście i mieli nawet słupek. Umieścili także dwukrotnie piłkę w siatce bramki gospodarzy, ale za każdym razem gracz ze stolicy faulował i sędzia nie wskazał na środek boiska. Już w doliczonym czasie gry Warta skontrowała , ale Abdullahi Oyedele nie trafił do bramki z najbliższej odległości.

Warta Sieradz – Legia II Warszawa 1:0 (1:0)
Bramka: Jakub Piela 12

Warta: Miazek – Adamiak, Lis, Ślesicki, Czyżewski – Mielczarek, Pietrzak (79′ Kolebacz), Maćczak, Piela (86′ Zawadzki), Iwankiewicz – Oyedele (90+4′ Grzywnowicz).