Przerwana seria Warty Sieradz

W niedzielnym meczu 31. kolejki grupy pierwszej III ligi Pelikan Łowicz pokonał na swoim boisku Wartę Sieradz 3:2 (3:2). Dla drużyny gości, była to pierwsza porażka po serii trzech ligowych meczów bez przegranej. Sieradzanie mają na koncie 38 punktów i na trzy kolejki przed końcem sezonu nie mogą być pewni ligowego bytu. Łowiczanie mają 49 punktów.

Mecz rozstrzygnął się w pierwszych 17 minutach, bo gospodarze prowadzili już 3:0. Sieradzanie schodzili na przerwę przegrywając jednak 2:3. Warto tu odnotować pierwszego gola dla Warty zdobytego przez Nigeryjczyka Abdullahi Oyedele.

Po zmianie stron przyjezdni starali się doprowadzić do remisu, ale nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy łowiczan. Ostatni kwadrans grali zresztą w osłabieniu po czerwonej (druga żółta) kartce dla Piotra Mielczarka.

Pelikan Łowicz – Warta Sieradz 3:2 (3:2)
Bramki: Maksymilian Czeczko 9, Patryk Pomianowski 13 – karny, Kamil Łojszczyk 17 – Damian Ślesiski 20 – karny, Abdullahi Oyedele 37

Pelikan: Wlazłowski – Winkler, Czeczko (90+4′ Kłąb), Pomianowski, Łojszczyk (61′ Falkowski) – Grądzki, Woliński, Sójka, Dziemidowicz (86′ Woder) – Jendryczko, Pawlicki.

Warta: Miazek – Adamiak, Jachno, Czyżewski (76′ Zawadzki), Mielczarek – Ślesicki, Pietrzak, Oyedele, Iwankiewicz (46′ Kręcichowost) – Piela, Maćczak.