Rezerwy ŁKS zakończyły sezon porażką

Beniaminek II ligi ŁKS II Łódź, prowadzony przez trenera Marcina Pogorzałę, przegrał w sobotę ostatni mecz sezonu z GKS Jastrzębie 0:3 (0:1).  Mimo, że gospodarzem tego spotkania byli łodzianie, to rozegrano je na boisku w Jastrzębiu. Była to 13 porażka łodzian w tym sezonie i dziewiąta na boisku rywala. Rezerwiści w 34 meczach zgromadzili 45 punktów i zakończyli sezon na dziesiątym miejscu.

Jastrzębianie objęli prowadzenie w 22. minucie, a gola głową strzelił Szymon Matuszek. W drugiej połowie meczu nadal dominowali jastrzębianie, co zresztą udokumentowali bramkami Mateusza Chmarka i ponownie Szymona Matuszka.

Mimo przegranej w Jastrzębiu cały sezon w wykonaniu ŁKS II trzeba ocenić pozytywnie. Łódzka drużyna, mimo że debiutowała w II lidze, spokojnie uniknęła spadku, a taki był przecież cel rezerwistów.

ŁKS II Łódź – GKS Jastrzębie 0:3 (0:1)
Bramki: Szymon Matuszek 22, 72, Mateusz Chmarek 68

ŁKS II: Kucharski – Wszołek, Ślęzak, Pawłowski, Książek – Kamon (63′ Rostami), Kuźma (46′ Letniowski), Goncalves (70′ Marciniak, 90′ Kościuk), Śliwa – Coulibaly, Siwek (63′ Sławiński).