AKTUALNOŚCI
W Piotrkowie jest znów jedna Concordia

Nie zabrakło łez wzruszenia, wspomnień oraz emocji. 25 maja 2024 roku przejdzie do historii Concordii Piotrków. Oficjalnie, podczas uroczystego bankietu, Dariusz Dzwonnik przekazał Oskarowi Kulikowi sztandar klubu, pamiątki oraz poinformował o tym, że UKS Concordia 1909 jest kontynuatorem tradycji KS Concordii. Ma prawo używać historycznego herbu.

Z przyczyn organizacyjno-finansowych KS Concordia kilka lat temu zmuszony był do wycofania się z rozgrywek, a na stadionie przy ulicy Żwirki występował UKS Concordia 1909 Piotrków zbudowany od podstaw przez Pawła Płomińskiego i Oskara Kulika. Dzwonnik, w obecności prezydenta Piotrkowa Juliusza Wiernickiego, przypomniał okoliczności przekazania stadionu na rzecz miasta. Wyraził również nadzieję, że nowe władze miasta zwolnią, przynajmniej częściowo, klub z opłat za dzierżawę obiektów zarządzanych obecnie przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. – My wtedy przekazaliśmy miastu stadion w zamian za obietnicę bezpłatnej dzierżawy. Tymczasem ze zdziwieniem słyszę, że za 2023 rok klub musiał wydać 70 tysięcy złotych, aby zapłacić za korzystanie z obiektów. Te pieniądze można przeznaczyć inaczej – na rozwój i wychowanie piotrkowskich dzieci z niekiedy biednych rodzin – powiedział Dzwonnik.

Były wieloletni prezes Concordii, który drużynę seniorów przejął w klasie A i wprowadził ją do drugiej ligi, pojednał się również z wieloletnim adwersarzem Stanisławem Sipą. Toczył z nim sądowe boje, ale uznał, że to już przeszłość. Obaj panowie w sobotę podali sobie ręce. Historia jest ważniejsza od doczesnych sporów.

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zawodnik
18 dni temu

Prawda jest taka, gdyby Dzeonnik nie był chory to nigdy by nie oddał herbu i tyle w temacie

piorowianin
19 dni temu

Niech wezmą Sikorskiego na trenera jak wróci chłopak z sałaty w Norwegii obie strony skorzystają.