Pelikan odwrócił mecz ze spadkowiczem

W jedynym niedzielnym meczu przedostatniej kolejki grupy pierwszej III ligi Pelikan Łowicz pokonał na swoim stadionie Legionovię Legionowo, która już wcześniej spadła do IV ligi mazowieckiej. Było to piętnaste w tym sezonie zwycięstwo łowiczan w meczu o punkty i jednocześnie jedenaste u siebie. Łowiczanie mają 52 punkty i zajmują siódme miejsce w tabeli.

Nieoczekiwanie to goście wyszli na prowadzenie w 18. minucie, po golu Jakuba Pawlickiego. Faworyt jeszcze przed przerwą doprowadził do remisu, a bramkę na 1:1 strzelił dla Pelikana Jakub Pawlicki. W drugiej połowie gospodarze przeważali, ale razili nieskutecznością. Dopięli jednak swego. Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem arbitra zwycięstwo łowiczanom zapewnił Kamil Łojszczyk.

Pelikan Łowicz – Legionovia Legionowo 2:1 (1:1)
Bramki: Jakub Pawlicki 31, Kamil Łojszczyk 73 – Aleksander Biegański 18

Pelikan: Skrzypek – Borkała, Woliński, Winkler, Pawlicki (77′ Jendryczko) – Dziemidowicz, Woder, Kłąb, Grądzki – Falkowski (77′ Czeczko), Sołtysiński (77′ Śladowski).

Łowiczanie zakończą trzecioligowe granie w Białymstoku. Mecz odbędzie się 8 czerwca o 17:00. Cztery dni później Pelikan zmierzy się w Skierniewicach z Unią w finale wojewódzkiego Pucharu Polski.