Pierwszy komplet punktów Omegi

Omega Kleszczów wygrała z Orkanem Buczek 2:0 (1:0) w sobotnim spotkaniu 3. kolejki IV ligi łódzkiej. Dla drużyny trenera Jacka Berensztajna (na zdjęciu) to pierwszy komplet punktów w nowym sezonie. Bramki dla gospodarzy strzelili: Mateusz Roczek i Bartłomiej Trzeboński. Kibice obejrzeli emocjonujące zawody.

W 27. minucie bardzo ładną akcją skrzydłem przeprowadził Mateusz Miarka, który przerzucił piłkę na drugą stronę do nadbiegającego Mateusza Roczka. Doświadczony gracz Omegi nie zastanawiał się, uderzył mocno i nie dał szans Patrykowi Wolańskiemu. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

Po zmianie stron Marcin Węglewski dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawili się Norbert Dregier i Szymon Czyżewski. Orkan zyskał optyczną przewagę, stwarzał sytuacje, ale znakomicie spisywała się obrona Omegi na czele z Pawłem Wiśniewskim. W 73. minucie gospodarze podwyższyli na 2:0. Dmytro Hrynkiv zagrał do Bartłomieja Trzebońskiego, a ten z kilku metrów wepchnął piłkę do bramki. W końcówce sytuacji sam na sam z Wolańskim nie wykorzystał Bartosz Pieniążek.

Omega Kleszczów – Orkan Buczek 2:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Roczek 27, Bartłomiej Trzeboński 73

Omega: Paweł Wiśniewski – Roczek (88′ Załęski), Hrynkiv, Jarosław Trzeboński ż – Pieniążek, Stolarczyk (63′ Niedbała), Paweł Kowalski ż (90′ Grałka), Wiewiórowski, Konstańczuk (90′ Wieloch) – Miarka (90′ Janczak), Bartłomiej Trzeboński (73′ Fantalin).

Orkan Buczek: Wolański – Matuszczyk (57′ Kubiak ż), Kulesza, Górecki ż, Jakubiec – Mizera, Berłowski (66′ Cukiernik), Bąkowicz (46′ Norbert Dregier), Niciak, Rygała (46′ Czyżewski) – Rakowski.