Daniel Myśliwiec: Zasłużona porażka

Pierwszej porażki w sezonie 2024/2025 PKO Ekstraklasy doznał Widzew Łódź, który przegrał w sobotni wieczór w Szczecinie z Pogonią 0:2 (0:1). Widzewiacy zagrali słabe spotkanie, a Pogoń mogła wygrać wyżej. Bardzo dobrze w widzewskiej bramce spisywał się Rafał Gikiewicz. Poniżej pomeczowa wypowiedź trenera Widzewa Daniela Myśliwca.

Po takim meczu opinie nie mają znaczenia, liczą się fakty. A te są takie, że przegraliśmy 0:2 i tylko 0:2. Jest rzeczą normalną w piłce, że czasem się przegrywa i nie powinno to być powodem do zmartwień. Nie istnieją takie mechanizmy, by ani razu nie przegrać, choć kilku drużynom w przeszłości się to udało. Dziś jest to w pełni zasłużona porażka, ale nie martwi mnie ona pod warunkiem, że robimy wszystko zgodnie ze swoją tożsamością. Dzisiaj tego zabrakło, dlatego jestem bardzo niezadowolony. Mamy pięć dni, by się poprawić i zaprezentować co najmniej tak dobrą piłkę, jak na przykład w spotkaniu z Lechem Poznań. Po przerwie chcieliśmy poprawić w zasadzie wszystko, ale mówiąc konkretniej – przede wszystkim pressing. Obraz meczu wyglądał właśnie tak, że ze brakowało nam całkowitego podejście do rywala. Były momenty, że do pressingu ruszali napastnicy, innym razem skrzydłowi, a raz środkowi pomocnicy. Za każdym razem ktoś się wyłamywał z pressingu, jakby nie czuł timingu. Tak dobrze przygotowana i nastawiona drużyna, jak Pogoń, z każdą kolejną minutą nabierała pewności siebie – powiedział Myśliwiec.

Źródło: widzewtomy.net