Strzelecki koncert Pelikana Łowicz

W rozgrywanym w samo południe spotkaniu kończącym 7. kolejkę III ligi (grupa I) Pelikan Łowicz pewnie pokonał przed własną publicznością Mławiankę Mława 5:2 (3:0). To trzecia wygrana łowickiej drużyny w tym sezonie, ale pierwsza domowa. Dotychczas popularne Ptaki wygrywały tylko na boiskach rywala.

Od pierwszego gwizdka Anny Adamskiej Pelikan uzyskał wyraźną przewagę i już w 2. minucie było 1:0. Do bramki Mławianki trafił Jakub Pawlicki. Na drugiego gola kibice musieli zaczekać do 23. minuty. Prowadzenie Pelikana podwyższył wtedy Patryk Czarnowski. Ten sam piłkarz, tuż przed przerwą, strzelił trzeciego gola dla łowiczan.

Po zmianie stron Pelikan nadal dominował i szukał kolejnych bramek. W 56. minucie było 4:0 po bramce Marka Grądzkiego. Dwanaście minut później hat-tricka skompletował Patryk Czarnowski. W 86. minucie drugą żółtą kartką upomniany został bramkarz Pelikana Mateusz Wlazłowski, a Ivan Hurenko nie pomylił się z rzutu karnego. Ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry ustalił wynik meczu na 5:2.

Pelikan Łowicz – Mławianka Mława 5:2 (3:0)
Bramki: Jakub Pawlicki 2, Patryk Czarnowski 23, 43, 68, Marek Grądzki 56 – Ivan Hurenko 86, 90

Pelikan: Wlazłowski ż, cz – Basiuk (75′ Jasiński), Woder (61′ Starbała), Winkler, Olpiński (61′ Falkowski) – Kurzawa, Kłąb, Grądzki, Dudziński, Pawlicki – Czarnowski (75′ Gapys)