Widzew odwrócił spotkanie w Toruniu

Do przerwy w spotkaniu pierwszej rundy Pucharu Polski szczebla centralnego pomiędzy trzecioligową Elaną Toruń i Widzewem Łódź zanosiło się na sensację. Niżej notowany zespół prowadził bowiem 1:0 grając bez żadnego respektu dla przedstawiciela najwyższej klasy rozgrywkowej. Po przerwie drużyna Daniela Myśliwca odwróciła losy pojedynku.

W 29. minucie Kamil Kuropatwiński wykorzystał rzut karny i trzecioligowa Elana niespodziewanie objęła prowadzenie. Widzew rzucił się do odrabiania strat, ale do przerwy prowadził trzecioligowiec. Dwadzieścia minut po zmianie stron pięknym strzałem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania Sebastian Kerk. W końcówce regulaminowego czasu nad Toruniem rozpętała się ulewa. Widzew przechylił szalę awansu na swoją stronę, a Wojciecha Pawłowskiego pokonali Paweł Kwiatkowski i Jakub Łukowski.

Elana Toruń – Widzew Łódź 1:3 (1:0)
Bramki: Kamil Kuropatwiński 29-karny – Sebastian Kerk 65, Paweł Kwiatkowski 87, Jakub Łukowski 90

Widzew: Biegański – Kastrati, Kwiatkowski, Hajrizi (62′ Kozlovsky), Luis Silva – Sypek (61′ Fran Alvarez), Diliberto (61′ Kerk), Hanousek, Łukowski, Klimek (46′ Cybulski) – Hamulic (61′ Sobol).