Bez niespodzianki w derbach Piotrkowa

Nie było niespodzianki w derbowym pojedynku okręgowego Pucharu Polski pomiędzy grającą w klasie okręgowej Concordią Piotrków, a czwartoligową Polonią. 2:0 (1:0) wygrał wyżej notowany zespół, a obie bramki dla drużyny prowadzonej przez Roberta Grzesiuka strzelił Kacper Piotrowski. Mecz oglądało około 1000 widzów na czele z prezydentem Juliuszem Wiernickim.

Polonia od pierwszej minuty uzyskała optyczną przewagę, ale gospodarze spotkania grali ambitnie i dopiero w 29. minucie stracili bramkę. Jakuba Pietrzyka pokonał Kacper Piotrowski. Ten sam zawodnik, tuż po przerwie, podwyższył na 2:0 i jak się okazało był to ostatni gol w tym meczu. Concordia w końcówce miała kilka okazji do zdobycia bramki, ale obrona Polonii nie dała się zaskoczyć.

Znów nie popisaliśmy się skutecznością. Mogliśmy wygrać wyżej, ale nie wykorzystaliśmy wielu podbramkowych sytuacji. Ważne było też dla nas, aby zakończyć ten mecz bez kontuzji bo już w sobotę gramy bardzo ważny ligowy mecz w Łodzi z AKS SMS – powiedział po spotkaniu Robert Grzesiuk, trener Polonii.

Wiedzieliśmy z kim gramy. Polonia jest w innym miejscu niż my i walczy o inne cele. Fajnie, że przyszło tak dużo ludzi na te derby. Moich zawodników trochę ranga meczu sparaliżowała, ale wynik 0:2 ujmy nam nie przynosi – ocenił spotkanie Ireneusz Komar, szkoleniowiec Concordii.

Concordia Piotrków – Polonia Piotrków 0:2 (0:1)
Bramki: Kacper Piotrowski 29, 48