Walkower w piotrkowskiej okręgówce

Zjednoczeni Bełchatów mają o trzy punkty mniej. Decyzją Wydziału Gier OZPN Piotrków zweryfikowany został wynik spotkania Zjednoczonych z rezerwami Omegi Kleszczów (na boisku 5:1) na walkower 3:0 na korzyść Omegi II Kleszczów. W zespole z Bełchatowa nie mógł bowiem wystąpić junior Dawid Ozga.

UZASADNIENIE (ze strony ozpnpiotrkow.pl):
W drużynie GLKS ZJEDNOCZENI Bełchatów wystąpił zawodnik Dawid OZGA, który w meczu klasy Junior Starszy w dniu 02.04.2011r. o godz. 12.00 rozegrał więcej niż połowę czasu gry – 60 minut, a następnie w meczu klasy „O” Seniorów o godz. 15.00 wszedł w 90 min.
Zgodnie z § 24 (punkt f) Regulaminu Rozgrywek ŁZPN zawodnik do lat 19 może w tym samym terminie uczestniczyć w spotkaniu innej drużyny swojego klubu jeżeli w pierwszym meczu grał nie dłużej niż połowę czasu gry. Zawodnik taki może uczestniczyć w dwóch zawodach w łącznym wymiarze czasu gry, który odpowiada długości jednych zawodów w klasie rozgrywkowej do której został zgłoszony zgodnie z kategorią wiekową (przepis ten nie dotyczy zawodników występujących na pozycji bramkarza).

Źródło: ozpnpiotrkow.pl