Pewne zwycięstwo Górnika

Po wyjazdowym spotkaniu w Tuszynie zakończonym niespodziewanym remisem 1:1 drużyna Górnika Łęczyca wróciła na stadion przy ul. Kaliskiej, gdzie podejmowała Start Brzeziny. Górnik wrócił na właściwe tory i pewnie wygrał 2:0 w meczu łódzkiej klasy okręgowej.

Od pierwszych minut przewaga na boisku była po stronie gospodarzy, widać było, że zawodnicy z Brzezin są nastawieni na obronę i szybką grę z kontry. Większość akcji Górnika kończyła się na dobrze zorganizowanej formacji defensywnej Startu. Brzezinianie natomiast przeprowadzili dwa groźne kontrataki, ale na swoim miejscu był Marciniak, który pewnie obronił strzały gości. W 25. minucie akcję na prawym skrzydle przeprowadził Laskowski, znalazł trochę miejsca i dośrodkował w pole karne. Tam świetnie odnalazł się Książek, który uprzedził obrońców i strzelił obok bramkarza Startu. Od tej chwili przewaga Górnika była jeszcze bardziej widoczna, a zawodnicy idąc za ciosem przeprowadzili kolejną akcję bramkową. W 31. minucie prostopadłe podanie dostał Laskowski, który po raz kolejny dośrodkował wzdłuż linii bramkowej, tym razem wprost na głową Olczyka. Niepilnowany napastnik Górnika precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości. Do końca pierwszej części gry nie wydarzyło się już nic wartego uwagi, gospodarze spokojnie kontrolowali grę operując piłką głównie w środku pola. Po przerwie zaatakowali piłkarze z Brzezin, którzy za wszelką cenę chcieli odrobić straty. Akcje gości były jednak skutecznie przerywane przez obrońców z Łęczycy. Górnik kontrolując grę „dowiózł” dwubramkowe prowadzenie do końca spotkania.