Nie dali rady Bełchatowowi

Nietypowo w piątek swój mecz w 14. kolejce grali piłkarze UKS Mazovii Tomaszów. Na własnej, sztucznej murawie gości podejmował wicelider wojewódzkiej klasy Deyna – GKS Bełchatów. Mecz zakończył się wygraną faworytów 5:1.

Mazovia tak jak w większości meczów z mocniejszymi rywalami postawiła na sprawdzoną taktykę czyli skuteczną obronę i kontrataki. Gospodarze nie byli na początku meczu w stanie trafić do bramki Pawła Lenarcika, a że niewykorzystane okazje się mszczą pokazał Urbańczyk, który po świetnym podaniu Przyborka wyprowadził Mazovię na prowadzenie. Niestety potem nieporozumienie i golkiper gości fauluje napastnika Gieksy. Pewnie wykorzystana jedenastka i wyrównanie. W ostatniej minucie pierwszej połowy znowu nieporozumienie w szeregach obronnych i gol do szatni dla gospodarzy.
W drugiej połowie gra toczyła się dość wyrównanie, ale tylko do 60. minuty, gdy bełchatowianie wyszli na prowadzenie 3-1. Niestety to już był koniec marzeń Mazovii na dobry wynik , do końca spotkania GKS strzelił jeszcze dwie bramki i w dość kiepskich nastrojach wracali goście do Tomaszowa. Bełchatowianie dzięki temu zwycięstwu awansowali na pozycję lidera rozgrywek.

W hicie kolejki  MKP Boruta przegrał z Pogonią Ekolog i tym samym spadł z pozycji lidera. Ceramika pewnie pokonała ostatni Łask, a Widok nie pozostawił złudzeń piłkarzom Rzgowa kto jest lepszy. Sport Perfect dogonił już czołówkę wygrywając z Włókniarzem Moszczenica, a w derbach Łodzi ŁKS poległ aż 0-5 z UKS SMS.