Tylko remis Warty Osjaków

Juniorzy Warty Osjaków zmierzyli się w 17. kolejce sieradzkiej okręgowej ligi juniorów z przedostatnim zespołem w tabeli – Zawiszą Pajęczno. Choć zawodnicy Warty prowadzili 2:0, ostatecznie to spotkanie tylko zremisowali. A tym samym ich przewaga nad drugim WKS-em Wieluń zmalała do jednego punktu.

Pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando gości z Osjakowa, którzy stwarzali sobie wiele sytuacji podbramkowych. Najpierw z wybicia piłki w pole karne rywali skorzystał Tomasz Płatek, jednak uderzył tylko w boczną siatkę. Następnie doskonałe podanie Tomasza Olejnika zmarnował Piotr Borowiecki, strzelając wprost w bramkarza. Gospodarze odpowiedzieli jedynie kilkoma strzałami zza pola karnego, które jednak nie stwarzały zagrożenia dla bramkarza Warty. Druga część spotkania rozpoczęła się od dość szybko strzelonej bramki przez Bartłomieja Osydę, a asystował mu Tomek Olejnik. Niedługo potem niecelny strzał Dawida Kozłowskiego okazał się doskonałym podaniem do Tomasza Płatka, który z bliska skierował piłkę do siatki. Wydawało się, że GLKS kontroluje sytuację, gdy w 70. minucie sędzia podyktował karnego dla Zawiszy. Gospodarze złapali kontakt i zaczęli śmielej atakować. W tym czasie szansę na rozstrzygnięcie spotkania miał Bartek Nawrocki, który jednak nie uderzył wystarczająco mocno w dogodnej dla niego sytuacji. Zemściło się to w ostatniej minucie meczu, kiedy to gospodarze strzelili przypadkową bramkę, a sędzia zakończył spotkanie.

Źródło: glkswarta.futbolowo.pl