Młody Widzew wygrał w Bytomiu

Drużyna Młodej Ekstraklasy Widzewa zwyciężyła w czwartkowym wyjazdowym meczu z „Młodą” Polonią Bytom. Wszystkie gole dla łódzkiego zespołu padły w drugiej połowie. Do przerwy podopieczni Radosława Mroczkowskiego przegrali 0:1.

W 27. minucie bytomianie wyszli na prowadzenie za sprawą uderzenia Karola Tomczyka. Zawodnik Polonii pokonał Michała Pytkowskiego strzałem zza pola karnego.

Widzew doprowadził do wyrównania dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Na listę strzelców wpisał się Piotr Mroziński. W 59. minucie łodzianie już prowadzili. Gola strzałem głową zdobył Sebastian Zalepa.

W kolejnych minutach przewaga należała do Widzewa. Jej udokumentowaniem był trzeci gol. Zwycięstwo łodzian przypieczętował Jaromir Bergiel. Miało to miejsce w 88. minucie.

Polonia Bytom (MESA) – Widzew Łódź (MESA) 1:3 (1:0)
Tomczyk 27′ – Mroziński 55′, Zalepa 59′, Bergiel 88′

Polonia (MESA): Misiewicz – Dzionsko (75′ Pogoda), Tomczyk, Miłkowski, Wawrzyniak, Zaczyński (83′ Niewiedział), Pietrycha (75′ Jaskuła), Wiśniewski, Świerczok, Przybyszewski, Konieczny (46′ Płókarz)

Widzew (MESA): Pytkowski – Bartkowski, Dybiec, Zalepa, Zawadzki, Ceglarz S. (90′ Rzędzicki), Mroziński, Radowicz, Ceglarz D., Radzio (80′ Bergiel), Wrażeń (46′ Wlazło)

Źródło: Widzew Łódź