Pewna wygrana Górnika

W najciekawszym piątkowym spotkaniu łódzkiej klasy okręgowej Górnik Łęczyca pokonał w Parzęczewie miejscowego Orła 3:0 (1:0). Zwycięstwo gości obserwowało około 150 kibiców, którzy przyjechali do Parzęczewa dopingować swoją drużynę.

Od pierwszych minut Orzeł starał się uzyskać przewagę i częściej przebywał przy piłce. Górnik ograniczał się do kontrataków, ale jak już zaatakował to robiło się groźnie pod bramką gospodarzy. W 31. minucie w zamieszaniu pod bramką Orła z bliskiej odległości gola zdobył Olczyk. Chwilę potem po pięknym rajdzie lewą stroną Laskowski uderzył w długi róg, lecz pewnie złapał piłkę Solagbade. Od tego momentu Górnik zaczął kontrolować grę. Ataki gospodarzy najczęściej były rozbijane przez obrońców Górnika lub wyłapywane przez pewnie broniącego na przedpolu Marciniaka.

W drugiej połowie Górnik opanował środek boiska uzyskując zdecydowaną przewagę. W 55. minucie Laskowski uderzył z 15. metrów w samo okienko bramki gospodarzy. Piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką i przekroczyła linię bramkową. Goście prowadzili więc już 2:0. W 72. minucie Laskowski podał piłkę do Olczyka. Ten stojąc 11. metrów od bramki strzelił w róg, lecz doskonałą obroną popisał się bramkarz gospodarzy.

W 85. miucie Pałczyński dopełnił formalności stojąc metr od bramki dobił strzał Laskowskiego. Trzy minuty później gospodarze oddali pierwszy strzał w II połowie. Z ok. 25. metrów w środek bramki uderzał Itczak. W spotkaniu warto podkreślić bardzo dobrą pracę sędziów, co zgodnie podkreślali działacze obu drużyn.

Orzeł Parzęczew – Górnik Łęczyca 0:3 (0:1)
0:1 Olczyk 31′
0:2 Laskowski 55′
0:3 Pałczyński 85′

Orzeł: Solagbade, Itczak, Raj, Łuczak, Bistyga, Kujawa, Błaszczyk, Idczak, Opas, Pietrzak, Charuba

Górnik: Marciniak, Sobczak, Żemigała, Ziemniak, Sieczka, Witak, Wdowiak, Książek, Laskowski, Pałczyński, Olczyk

żółte kartki: Opaj, Charuba (Orzeł), Ziemniak, Połczyński, Olczyk, Plesiak (Górnik)

Widzów: 400 osób, w tym 150 Górnika