Dziesięć bramek UKS Galewice

Najwyższe ligowe zwycięstwo w sezonie odnieśli juniorzy UKS Gal-Gaz Galewice, występujący w sieradzkiej klasie Deyna. W spotkaniu z drużyną GLKS Biała prowadzili do przerwy 2:0, jednak w drugiej części gry pokonali bramkarza gości aż osiem razy.

Pojedynek pomiędzy drużynami UKS Gaz-Gal Galewice a GLKS Biała zapowiadał się jednostronnie. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli podopieczni trenerskiego duetu Marcin PatkowskiRoman Pazka. Zgodnie więc z oczekiwaniami mecz rozpoczął się od groźnych, aczkolwiek chaotycznych ataków galewiczan. Zespół gości starał się toczyć równorzędną walkę i tylko dzięki temu do przerwy utrzymywał się wynik 2:0. Po zmianie stron niepodzielnie już panowali galewiczanie, którzy z akcji na akcję podkręcali tempo, czego efektem było aż osiem goli. Ozdobą meczu był gol Dawida Namyślaka, strzelony z około 20. metrów w samo okienko bramki gości. Nieczęsto również zdarza się bramka strzelona głową z 17. metrów, zdobywcą której był Przemysław Śniady.

UKS Gal-Gaz Galewice – GLKS Biała 10:1 (2:0)
Bramki dla UKS:

1:0 – Przemysław Gwiazda 11′ (asysta Bieleń)
2:0 – Dawid Namyślak 14′ (asysta Gwiazda)
3:0 – Bartłomiej Cierkosz 42′ (asysta Namyślak)
4:0 – Fabian Bieleń 50′ (asysta Gwiazda)
5:0 – Przemysław Gwiazda 55′ (asysta Bieleń)
6:1 – Fabian Bieleń 67′ (asysta Gwiazda)
7:1 – Fabian Bieleń 68′
8:1 – Dawid Namyślak 70′ (asysta Pawlaczyk)
9:1 – Przemysław Śniady 74′ (asysta Bieleń)
10:1 – Przemysław Śniady 78′

UKS Gal-Gaz Galewice: Wojcieszak – Piecuch (70′ Olszowiak), Cierkosz, Stryjak (65′ Pawlaczyk), Jaskółka (41′ Śniady) – Cegiełka (60′ Kasprzak), Oszczęda (65′ Dyszlewski), Gwiazda, Gabas (70′ Dębski) – Namyślak (70′ Jaworski), Bieleń

W następnym pojedynku wicelider UKS Gal-Gaz Galewice zmierzy się z trzecią w tabeli wieruszowską Prosną. W rundzie jesiennej galewiczanie pewnie pokonali rywala zza miedzy 4:1.

Źródło: uksgalewice.blox.pl