Gatta Active w Final Four

Piłkarze futsalowego klubu Gatta Active Zduńska Wola awansowali do turnieju finałowego Pucharu Polski. W rewanżowym meczu w Polkowicach zduńskowolanie przegrali wprawdzie 3:7, ale zaliczka z pierwszego spotkania (5:0) dała im upragniony awans.

Gospodarze od pierwszych minut spotkania rzucili się do ataków, które procentowały kolejnymi bramkami. Po kwadransie było już 4:0 i straty ze Zduńskiej Woli zostały prawie odrobione. W 17. minucie gola zdobył Michał Marciniak, uspokajając nieco grę Gatty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6:2, co zapowiadało duże emocje po przerwie. W drugiej części spotkania obydwa zespoły strzeliły jeszcze po jednej bramce. Wysiłki gospodarzy w końcówce (wycofanie bramkarza) nie przyniosły efektów bramkowych i to Gatta mogła się cieszyć z awansu.

TPH Polkowice – FT Gatta Active Zduńska Wola 7:3 (6:2)
Bramki dla Gatty:
Marcin Olejniczak x2, Michał Marciniak

Pierwszy mecz Gatta – TPH 5:0, awans Gatty.

Turniej finałowy zostanie rozegrany w Krakowie 20-21 maja. Do Final Four awansowały także: Wisła Krakbet Kraków, Kupczyk Kraków, Rekord Bielsko-Biała.

Źródło: nasze.fm