Prosna lepsza od Galewic

Zawodnicy Wieruszowskiego Klubu Sportowego występujący w Klasie Deyny wygrali przed własną publicznością mecz XI kolejki rozgrywek z UKS Gal -Gaz Galewice 2:1. Spotkanie jak na derby przystało było bardzo zacięte. Ładnej gry było jednak jak na lekarstwo.  Zwycięstwo wieruszowian to niespodzianka.

Do przerwy niespodziewanie prowadziła drużyna gospodarzy, a grający z wiatrem piłkarze Prosny mieli przewagę. Wieruszowianie w 50 minucie gry dołożyli drugą bramkę i sensacja wisiała w powietrzu. Do końca spotkania podopieczni Marcina Patkowskiego i Romana Pazka z Galewic atakowali. W końcu po faulu na Przemysławie Śniadym w polu karnym, sędzia wskazał na jedenastkę. Karnego minimalnie przestrzelił Przemysław Gwiazda. W 61 minucie po idealnym podaniu Kamila Oszczędy formalności dopełnił Fabian Bieleń i zdobył kontaktowego gola dla Gal-Gazu. Kilkanaście minut później zmierzającą pod poprzeczkę piłkę po strzale Bartłomieja Cierkosza znakomicie wybronił Patryk Kaleta (bramkarz Prosny), który również po chwili popisał się dobrą interwencją po uderzeniu głową Fabiana Bielenia. Kolejnej świetnej sytuacji dla Gal-Gazu nie wykorzystał Bartosz Domal. Prosna broniła się prawie przez cały mecz, ale dzięki wspaniałym interwencjom Patryka Kalety i dobrej postawie obronnej 3 punkty pozostały w Wieruszowie. Słabą postawę Gal-Gazu można wytłumaczyć udziałem w niezwykle trudnych szkolnych turniejach, w których jak się okazuję Galewiczanie radzą sobie niespodziewanie świetnie, awansując do Finału Wojewódzkiego z prestiżowej imprezy jaką jest Coca – Cola Cup.
Następne spotkanie zawodnicy Prosny rozegrają 15 maja 2011 roku o godzinie 11.00 na boisku w Bałuczu z obecnym liderem rozgrywek miejscowym LUKS -em.
Bramki dla Prosny: Konrad Rybak i Dawid Tomala.
Bramki dla Gal-Gazu: Fabian Bieleń