Mistrzowie remisów z Łowicza

Remisem 1:1 zakończyło się kolejne ligowe spotkanie piłkarzy łowickiego Pelikana, którzy na wyjeździe zmierzyli się z Jeziorakiem Iława. Jedynego gola dla biało-zielonych zdobył Michał Gamla (na zdjęciu).

W całym bieżącym sezonie Pelikan wygrał jedynie sześć spotkań (jedno w rundzie wiosennej), szesnaście razy dzielił się z rywalami punktami (ośmiokrotnie w rundzie wiosennej), a siedem swoich spotkań przegrał. Łowiczanie są więc mistrzami remisów.

Podopieczni Roberta Wilka na prowadzenie wyszli dość szybko, bo już w 10. minucie. Michał Gamla otrzymał dokładne podanie z boku boiska na około 13. metr i pewnym strzałem tuż nad ziemią, przy słupku nie dał szans bramkarzowi Jezioraka, Dawidowi Krętowi. Iławianie w dalszej części pierwszej połowy nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce Pelikana. Po przerwie gospodarze zagrali jednak lepiej, a symptomem poprawy były składne akcje i coraz więcej sytuacji podbramkowych. Jedna z nich dała gospodarzom gola i — jak się później okazało — jeden punkt. Gola dla iławskiej ekipy zdobył w 69. minucie Christian Klein.

Jest postęp w naszej grze. Cała drużyna w Iławie bardzo walczyła. Wypracowaliśmy sobie też kilka dobrych okazji. Zabrakło jedynie postawienia kropki nad „i” – stwierdził Zbigniew Czerbniak, drugi trener Pelikana. – W całym spotkaniu popełniliśmy tylko jeden błąd w obronie i straciliśmy gola – dodał na zakończenie.

Piłkarze Pelikana Łowicz utrzymali trzynastą pozycję w tabeli. Do zakończenia bieżącego sezonu pozostało pięć kolejek spotkań. Za tydzień do Łowicza przyjedzie Stal Rzeszów. To będzie kluczowe spotkanie dla układu sił w dole drugoligowej tabeli.

Jeziorak Iława – Pelikan Łowicz 1:1 (0:1)
Klein 69′ – Gamla 10′

Jeziorak: Kręt, Czupryna, Kowalski, Kalkowski, Skokowski, Zawadzki (61′ Klein), Sedlewski (83′ Maśkiewicz), Rybkiewicz (79′ Dymowski), Sobociński, Kuciński (54′ Kolibowski), Figurski

Pelikan: Sabela, Przybyszewski, Gołka, Łakomy, Marcinkiewicz, Łochowski, Gamla, Adamczyk, Solecki, Kowalczyk (90′ Bryk), Rosiak (75′ Kosiorek)

Żółte kartki: Czupryna – Solecki

Sędzia: Marcin Liana (Żnin)

Źródło: lowicz.naszemiasto.pl, ilawa.wm.pl