Pękły dwie setki

Sto – to bez wątpienia liczba 26. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej. Prowadzący w tabeli Włókniarz Moszczenica w weekend zdobył swoja setna bramkę w tym sezonie. Na przeciwnym biegunie znajduje się Relax Czerniewice, który również ma sto bramek, tyle ze straconych.

Zmierzający pewnym krokiem do IV ligi Włókniarz Moszczenica nie dał szans na własnym boisku Świtowi Kamieńsk wygrywając 2:0. Oba gole były dziełem najlepszego strzelca lidera Adriana Malickiego. Wielka radość zapanowała zwłaszcza po drugim golu, bo było to setne trafienie Włókniarza w obecnych rozgrywkach. Trzy punkty zainkasował również drugi w tabeli Mechanik Radomsko. Podopieczni trenera Rafała Ozgi długo jednak męczyli się z LKS Mierzyn. Dopiero w samej końcówce, dwa celne strzały głową Łukasza Gloca dały radomszczanom nie tylko trzy punkty, ale również drugie miejsce na koniec sezonu(o meczu piszemy w osobnej relacji).
Na dole tabeli trwa zażarta walka o uniknięcie degradacji. W meczu najsłabszych zespołów Relax przegrał 1:2 z Gerlachem Drzewica. Dla gości był to mecz o zachowanie czysto matematycznych szans na uniknięcie spadku. Do przerwy po golu Piotra Dąbrowskiego goście prowadzili 1:0. W pierwszym kwadransie drugiej połowy wyrównał Mateusz Janeczek. Ostatnie słowa należało jednak do Gerlacha, który zdołał strzelić drugiego gola. Bramka zdobyta przez Łukasza Pacana była setną jaką w tym sezonie stracili gracze Relaxu. O ligowy byt dzielnie walczą Czarni Rozprza, którzy 1:0 wygrali ze Zjednoczonymi Bełchatów. Jedynego gola w tym meczu zdobył Damian Skrobek (o meczu w osobnym artykule). Cenny punkcik zdobył Szczerbiec Wolbórz, który bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Grabką Grabica. Coraz bliżej utrzymania jest zespół KS Poświętne, który wygrał u siebie ze Skalnikiem Sulejów 3;1. Do przerwy goście prowadzili 1:0 po samobóju jednego z graczy gospodarzy. W drugiej połowie piłkarze KS Poświętne strzelali już do właściwej bramki i sięgnęli po bezcenne dla nich trzy punkty.