Mecz na szczycie dla Gieksy

W zaległym spotkaniu 20. kolejki wojewódzkiej ligi Junior Młodszy prowadzona przez Adama Konstańczuka drużyna GKS Bełchatów pokonała na wyjeździe lidera rozgrywek UKS SMS Łódź aż 0:4 (0:2).

Pierwotnie mecz miał się odbyć 4 maja bieżącego roku, ale za porozumieniem obu drużyn został przełożony na środę 18 maja.

W spotkaniu dwóch czołowych drużyn wojewódzkiej ligi Junior Młodszy lepszy okazał się zespół gości – GKS Bełchatów. Już po pierwszej części gry „Brunatni” prowadzili 2:0, po bramkach Pawła Zięby w 10. minucie oraz strzale z rzutu wolnego Marcina Flisa. Drugie 40 minut zakończyło się identycznym wynikiem co pierwsza odsłona gry. Bramki zdobyli Seweryn Michalski oraz, ponownie po stałym fragmencie gry, Marcin Flis. Zawodnicy łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego prowadzonej przez trenerskie trio Zdzisław Sławuta – Dawid Kroczek – Andrzej Wojnowski nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gości i po meczu nie dopisali do swojego dorobku nawet bramki. Był to zatem udany rewanż drużyny GKS-u za jesienną porażkę 3:0 na własnym terenie.

SMS Łódź – GKS Bełchatów 0:4 (0:2)