AKTUALNOŚCI
Marek Chojnacki – Czas Egzaminów

Tak jak zapowiadaliśmy stałym felietonistą Łódzkiego Futbolu jest rekordzista pod względem ilości występów w Ekstraklasie (452 mecze, wszystkie w barwach ŁKS) – znany nie tylko jako piłkarz, ale także jako szkoleniowiec – Marek Chojnacki. Oto jego kolejny felieton.

Marek Chojnacki – Będzie Dogrywka (2)

CZAS EGZAMINÓW

Maj i czerwiec to najpiękniejsze miesiące – rośliny obsypały się kwieciem, ptaki ćwierkają, a uczniowie zdają ważne egzaminy. Maturzyści zdają egzaminy dojrzałości, a piłkarze są na finiszu rozgrywek ligowych. Przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji prezesi klubów, kibice postawili przed nimi określone cele, z których już niedługo zostaną rozliczeni. Regulamin rozgrywek piłkarskich określa awanse i degradacje poszczególnych drużyn do klas rozgrywkowych.
Dzisiaj jeszcze niektóre zespoły mają realne szanse na awans, ale są też takie, które z całych sił będą się jeszcze broniły przed spadkiem do niższej ligi. Prezesi klubów szukają ostatniej deski ratunku, zmieniając trenerów licząc na cud.
W czerwcu jedni będą się cieszyć z awansu, a drudzy smucić z porażki. Największymi przegranymi, którzy przystąpili do egzaminu, ale go oblali z kretesem są kluby, które wycofały się ze sportowej rywalizacji w czasie jej trwania: I liga – GKP Gorzów Wielkopolski, II liga – Polonia Nowy Tomyśl, Polonia Słubice, IV liga – UKS SMS Łódź i wiele zespołów młodzieżowych z okręgu łódzkiego.

Ze sportowym pozdrowieniem Marek Chojnacki

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments