Gatta przegrywa po karnych

Gatta Active Zduńska Wola przegrała w finałowym meczu halowego Pucharu Polski z Wisłą Krakbet Kraków. W regulaminowym czasie gry padł wynik 3:3, w dogrywce oba zespoły strzeliły jeszcze po jednej bramce i o wszystkim musiały zadecydować jedenastki.

W rozegranych wczoraj meczach półfinałowych pierwszoligowa Gatta dość niespodziewanie rozbiła brązowych medalistów mistrzostw Polski – Rekord Bielsko-Biała aż 7:2. Natomiast w drugim półfinale Wisła w derbowym pojedynku pokonała Kupczyka Darkomp Kraków 6:4.

Wisła objęła prowadzenie w 4. minucie gry za sprawą Andrzeja Szłapy, ale w 9. minucie gry to drużyna ze Zduńskiej Woli prowadziła 2:1 – najpierw bramkę zdobył Marcin Olejniczak, a po chwili na listę strzelców wpisał się Michał Szymczak. W 10. minucie Wisła po celnym trafieniu Zbigniewa Mirgi doprowadziła jednak do remisu 2:2 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa finału.

W drugiej odsłonie remisowy rezultat utrzymywał się aż do 36. minuty – wtedy to Douglas pokonał bramkarza Gatty i Wisła prowadziła 3:2. Gatta nie dała jednak za wygraną i na dwie minuty przed końcową syreną bramkę na 3:3 zdobył Michał Szymczak.

Emocji nie zabrakło także w dogrywce, ale podobnie jak w drugiej połowie regulaminowego czasu gry, również i tym razem piłkarze obu drużyn czekali na ostatnie minuty meczu. W 48. minucie arbiter podyktował dla Wisły rzut karny, którego na bramką zamienił Krzysztof Kusia. I kiedy wydawało się już, że Wisła utrzyma jednobramkowe prowadzenie, kilkadziesiąt sekund przed końcem dogrywki do kolejnego remisu doprowadził Krzysztof Adamski.

Tym samym o wyniku finału zadecydował konkurs rzutów karnych, który zakończył się zwycięstwem Wisły 3:0.

Wisła Krakbet Kraków – Gatta Active Zduńska Wola 3:3, p.d. 4:4, k. 3:0
Szłapa 4′, Mirga 10′, Douglas 36, Kusia 48′ (k) – Olejniczak 8′, Marciniak 9′, Szymczak 38′, Adamski 49′

Karne: 0-0 Marciniak (obroniony), 1-0 Szłapa, 1-0 Maciąg (obroniony), 2-0 Słonina, 2-0 Wójcik (obroniony), 3-0 Kusia.

Wisła: Dworzecki, Nawrat – Mirga, Szłapa, Kusia, Korczyński, Słonina, Nocoń, Szymanowski, Wołoszyn, Filipczak, Pater, Douglas

Gatta: Miłosiński, Bielichowski – Kulczyński, Adamski, Oleszczyk,Marciniak, Wójcik, Światowy, Szewczyk, Olejniczak, Maciąg, Szymczak, Królewiak