Sarnów/Dalików wraca do A-klasy

Zwycięstwem 4:2 w Tuszynie z rezerwami MKS 2000, zawodnicy z Sarnowa przypieczętowali powrót do klasy A. Drużyna GLKS-u w B-klasowym towarzystwie spędziła zaledwie jeden sezon (łódzka klasa B gr. I).

W Tuszynie spotkały się dwie zupełnie skrajne drużyny. Po jednej stronie „czerwona latarnia” ligi, po drugiej zaś lider rozgrywek pewnie kroczący po awans. Zawodnicy z Sarnowa jeszcze w tym sezonie nie przegrali i również w tym meczu się na to nie zanosiło. Spotkanie z rezerwami MKS 2000 już od pierwszego gwizdka ułożyło się po myśli gości. Podopieczni trenera Artura Dziuby przez pełne 90. minut kontrolowali przebieg gry. Do przerwy było 2:1 dla lidera rozgrywek, a całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem GLKS 4:2. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Krzysztof Stachlewski, a jedno trafienie dołożył Marcin Rogalski, który pewnie wykorzystał rzut karny. Po ostatnim gwizdku, przy licznej grupie kibiców z Sarnowa i Dalikowa, cała drużyna świętowała powrót do klasy A. Szczególnie szczęśliwy był trener Artur Dziuba, który odnotował pierwszy sukces trenerski w seniorskiej piłce nożnej. Ostatnie mecze w B-klasie będą dla szkoleniowca okazją do przeglądu kadry. Sztab drużyny oceni przydatności zawodników do gry w wyższej klasie rozgrywkowej oraz rozważy, czy będą potrzebne wzmocnienia.

Skład drużyny GLKS Sarnów/Dalików: Ireneusz Jurek, Artur Dziuba (grający trener), Stelmachowicz Michał, Grabski Paweł, Grabski Michał, Woźniak Marcin, Majer Mariusz, Ostrowski Maciej, Skrobala Marcin, Ryś Damian, Galoch Dariusz, Stelmachowicz Mariusz, Jewczak Artur, Osowski Adrian, Urbaniak Paweł, Brzozowski Łukasz, Wyzner Artur, Rogalski Marcin, Stachlewski Paweł, Stachlewski Krzysztof

Trener: Artur Dziuba
Prezes: Stelmachowicz Henryk
Skarbnik: Chmielecki Leszek