Moszczenica już w IV lidze

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek w piotrkowskiej klasie okręgowej awans do IV ligi zapewnili sobie piłkarze Włókniarza Moszczenica. Podopieczni Sławomira Góralczyka przypieczętowali awans pewnym zwycięstwem nad Astorią Szczerców 6:2 (2:1).

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, a do szatni z jednobramkowym prowadzeniem (2:1) zeszli gospodarze. Bramki dla Moszczenicy zdobyli: Adrian Janiec w 26. minucie i tuż przed przerwą Daniel Olejnik. Prawdziwy koncert gry Włókniarz dał w drugiej połowie. Strzelił Astorii jeszcze cztery bramki (Olejnik, Piotr Kaźmierczak, Marcin Staniaszek i Marcin Skrobek) i ostatecznie wygrał aż 6:2.

Moszczenica wraca więc do IV ligi. Podobnie jak przed dwoma laty wygrywa konfrontację z zespołem z Radomska. W pierwszym przypadku Włókniarz okazał się lepszy na finiszu od Czarnych, teraz zamyka drogę do IV ligi Mechanikowi. W Moszczenicy wierzą, że tym razem przygoda z czwartą ligą potrwa dłużej niż jeden sezon.