Złe miłego początki w Andrespolii

Drużyna Andrespolii utrzymała pozycję lidera grupy II łódzkiej klasy A po 20. kolejce. Zwycięstwo w Rosanowie nad Zamkiem Skotniki 4:1 pozwoliło zachować 2-punktową przewagę nad LKS-em Rosanów.

W pierwszych minutach na boisku nie było widać różnicy między aspirującą do awansu Andrespolią a ósmym w A klasie Zamkiem. Jedyne zagrożenie pod bramką skotniczan stwarzał Pytlowski, groźnie wykonując rzuty wolne. Jednak to gospodarze niespodziewanie pierwsi objęli prowadzenie w meczu. Doskonałe prostopadłe podanie otrzymał Michał Płóciennik, który nie zmarnował sytuacji sam na sam i posłał piłkę tuż obok interweniującego Rafała Jakóbca. Andrespolia zdołała wyrównać w 40. minucie. Z lewej strony świetnie, wprost na głowę Pytlowskiego, dośrodkował Sebastian Król. „Pytel” bez najmniejszych problemów pokonał bramkarza. Ten sam zawodnik chwilę później wyprowadził Andrespolię na prowadzenie.

Po przerwie gra się nieco uspokoiła. Andrespolia stwarzała sobie wiele sytuacji, lecz tak jak w poprzednich spotkaniach, miała problemy z ich wykończeniem. I kiedy wydawało się, że strzelenie kolejnej bramki jest tylko formalnością, drugą żółtą kartkę otrzymał strzelec dwóch bramek dla Andrespoli. Siły wyrównały się już 10 minut później, gdy wychodzącego na czystą pozycję Tomka Chwalińskiego od tyłu sfaulował obrońca Zamka. Grając 10 na 10, Andrespolia podwyższyła wynik. Świetna akcję z lewej strony przeprowadził Grzesiek Cipiński, zagrał wzdłuż bramki do zamykającego akcję Chwalińskiego, który pewnie skierował piłkę do siatki. Chwaliński chwilę później ustalił wynik meczu, wykorzystując sytuację sam na sam. W końcówce spotkania za dyskusję z sędzią usunięty został bramkarz Zamka Skotniki.

Zamek Skotniki – Andrespolia Wiśniowa Góra 1:4 (1:2)
1:0 – Płóciennik
1:1 – Pytlowski
1:2 – Pytlowski
1:3 – Chwaliński
1:4 – Chwaliński

Andrespolia: Jakóbiec – Wróblewski, Dziedzic, Jaśkiewicz – Górowski, Gołębiewski, Kopa(30, Cipiński), Król, Durka (75′ Maćkowiak) – Pytlowski, Gumel (60′ Chwaliński)

Autor: Marcin Milczarek